Sprzeciw do nakazu zapłaty

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Otrzymałeś nakaz zapłaty i nie wiesz co robić? A może masz wątpliwości, co do zasadności roszczenia? Uniknięcie egzekucji jest możliwe, jeśli w porę powierzysz swoją sprawę w ręce profesjonalistów.

Nakaz zapłaty – co to takiego?

Nakaz zapłaty to nic innego jak orzeczenie sądu, zapadające na niejawnym posiedzeniu. Wydaje się go w wyniku postępowania prowadzonego bez udziału stron, często wyłącznie na podstawie pozwu wierzyciela. Może się więc zdarzyć, że otrzymanie tego rodzaju korespondencji będzie dla Ciebie niemałym zaskoczeniem. Pamiętaj, nakaz zapłaty to nie koniec świata! Jeśli uważasz, że otrzymany nakaz zapłaty jest bezzasadny, masz możliwość wniesienia skutecznego sprzeciwu.

Sprzeciw od nakazu zapłaty – jak to zrobić?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty i chcesz wnieść od niego sprzeciw, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Należy bezwzględnie przestrzegać narzuconych sądownie terminów i wywiązywać się z przewidzianych prawem formalności.

Jeśli natomiast wydaje Ci się to nadmiernie skomplikowane lub czujesz się zagubiony w gąszczu przepisów i paragrafów, zdaj się na nas. Otrzymasz fachową pomoc w rozwiązaniu swojego problemu. Nasi specjaliści dokonają analizy pozwu, sprawdzą czy zadłużenie rzeczywiście jest wymagalne oraz czy w razie potrzeby, pomogą Ci sporządzić skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty.

+48 505 711 704

ul. Szafera 7/33, 31-543 Kraków